Size bir telefon kadar yakınız
0537 857 33 23
Dil Seçin
tren

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Erasmus Staj Hizmetleri ile İlgili Sıkça Sorulan Soruların Cevaplarını Aşağıda Bulabilirsiniz
İçerik
Erasmus Staj Hareketliliği'ne katılmak için akademik ortalama şartı aranıyor mu?
Erasmus Staj Hareketliliğinde Ön lisans ve Lisans programı öğrencileri için 2,20; Yüksek lisans ve Doktora programı öğrencileri için 2,50 ağırlıklı genel not ortalaması koşulu aranmaktadır. Ağırlıklı genel not ortalaması transkriptinizde mevcut tüm dönemlerin ortalaması demektir.
Birinci Sınıfta Erasmus Staj Hareketliliği'ne katılabilir miyim?
Erasmus Staj Hareketliliği'ne katılabilmeniz için en az 2,20 bir AGNO (Akademik Genel Not Ortalaması)'na sahip olmanız gerekmektedir. Sadece bahar dönemi bir AGNO'ya sahip olacağınız için üniversitenizin bahar döneminde yapacağı sınava başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaptığınız bu sınavdan sonra asil olarak seçilirseniz Erasmus Staj Programından birinci sınıfın yaz döneminde faydalanabilirsiniz.
İşlemlerime başlayabilmek için neler yapmam gerekli?
Öncelikle Sitemizde Bilgi ve Belge kısmında bulunan başvuru formunu ve hizmet sözleşmesini hazırlamış olduğunuz Europass ingilizce Cv ve Motivasyon mektubu ile birlikte bize mail olarak göndermeniz gerekmektedir. Ekip arkadaşlarımız belgelerinizi inceledikten sonra size uygun staj yerlerimiz hakkında bilgi vermek için tarafınıza ulaşacaktır.
Staj yeri danışmanlık hizmetine neler dahil?
Erasmusburada.com Ekibi staj yerinizin ayarlanması konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir. Vize, konaklama ve seyahat için gerekli olacak diğer işlemler öğrencinin kendi sorumluluğundadır. Talep etmeniz durumunda, Erasmusburada.com ekibi farklı paketler ile vize, konaklama ve seyahat danışmanlığı hizmetini ek olarak sunmaktadır.
Staj yeri danışmanlık hizmeti için ödeme süreci nasıl oluyor?
Başvuru yapan öğrencimize uygun staj yeri belirlendikten sonra ilgili kurumdan kabul belgesi alınıp öğrenciye tarafımızca iletilmektedir. Kabul belgesini alan öğrenci belgeyi üniversitesinin Uluslararası İlişkiler Ofisine teslim ettikten ödemeyi tarafımızca belirtilen banka hesabına gerçekleştirmektedir.
Erasmus Staj hakkı kazanamayan öğrencilere yönelik de staj imkanları sağlıyor musuz?
Erasmus Staj hakkı kazanamayan öğrencilere yönelik de staj imkanı sağlamaktayız. Ancak, staj hakkı kazanamayan öğrenciler üniversitelerinden hibe belgesi alamayacakları için vize başvuru sürecinde finansal durumlarını gösterebilmek açısından ek belgelere ihtiyaç duymak zorundadır. Erasmusburada.com Ekibi olarak şirketimizden hizmet alacak öğrencilerimize yönelik haırlamaları gereken belgeler konusunda detaylı bilgilendirme yapılmaktadır.
×

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki butona tıklayın veya bize bir e-posta gönderin.info@erasmusburada.com

×