Size bir telefon kadar yakınız
0537 857 33 23
Dil Seçin
tren

Schengen Vizesi (D tipi)

Anasayfa » Schengen Vizesi (D tipi)

“D” kategorisindeki ulusal vize Schengen ülkelerinden birinde okuyacak, çalışacak veya kalıcı olarak ikamet edecek olan kişilere verilir. Ulusal vize, Schengen ülkesinde daha sonra ülkelerine dönecek şekilde belirli bir süre ve tek bir amaçla ikamet etmesi gereken kişilere verilen tek giriş vizesinden olabilmektedir. Öte yandan, ulusal çoklu giriş vizesi de belirli kişilere verilir ve sahibine, bu Schengen ülkesine dilediği gibi giriş çıkış yapabilme ve aynı zamanda başka vize şartları olmadan tüm Schengen Bölgesinde seyahat etme izni verir.

Çok girişli ulusal vize almak isteyen kişi belirli kriterleri karşılamalıdır:

Uluslararası öğrenci programı bir yıldan uzun olmayacak bir süreyle vize verecektir.

Schengen ülkelerinden birinde tam bir müfredat programında okumaya başlamak üzere olan uluslararası bir öğrenci. Vize, yine, uzatma olasılığı olacak şekilde bir yıl süreyle düzenlenir.

Schengen ülkelerinden herhangi birinde bir yükseköğrenim kurumunda veya araştırma merkezinde kişiyle ve yakın aile üyeleriyle ilgili pedagojik bir çalışma.

Uzmanlığını paylaşma maksadıyla sporcu, ressam veya başka türde bir meslekte uzmanlığından dolayı Schengen ülkelerinden herhangi birinde seyahat eden bir profesyonel.

Kişinin Schengen Bölgesinden belirlenen bir zaman diliminde ayrılmasına engel olan sağlık durumu gibi acil durumlar.

5 Nisan 2010 tarihinde yürürlüğe giren Avrupa Parlamentosu ve Konseyinin Yönetmeliği altında bir Schengen ülkesi tarafından düzenlenen geçerli bir uzun süreli vizeye sahip olan üçüncü ülke vatandaşı her 180 günlük dönemde 90 günden daha fazla olmayacak şekilde diğer Schengen ülkelerinin topraklarında seyahat edebilir ve konaklayabilir.

×

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki butona tıklayın veya bize bir e-posta gönderin.info@erasmusburada.com

×