Size bir telefon kadar yakınız
0537 857 33 23
Dil Seçin
tren

Training Agreement

Anasayfa » Training Agreement
Detaylı ve Açıklamalı Erasmus Staj Öğrenim Anlaşması Doldurma Rehberi
(Training Agreement for Traineeship / Staj Faaliyeti için Öğrenim Anlaşması)

Erasmus Staj Öğrenim Sözleşmesi, yapacağınız stajın önemli bir parçasıdır. Staj yeri bulmuş olsanız bile Erasmus Staj Öğrenim Sözleşmesinde stajınızı açıklayıcı ve net bir dille ifade edemezseniz bulduğunuz staj şirketi üniversiteniz tarafından kabul edilmeyebilir. Erasmusburada.com’un deneyimli ve tecrübeli ekibi öğrencilerin hazırlamakta en çok zorlandıkları Erasmus Staj Öğrenim Sözleşmesini sizler için detaylı ve açıklamalı olarak anlatıyor… Staj şirketi bulduğumuz öğrencilere Erasmus Staj Anlaşması’nın hazırlanmasında tam destek sağlamaktayız.

Learning Agreement for Traineeship;

 • Erasmus Staj Programı’na başvurup hak kazanan öğrencilerin hazırlamaları zorunlu olan belgedir. Belgenin amacı staj faaliyetinin detaylarını belirlemek ve bu faaliyetlerin karşılıklı olarak kabul edilmesini sağlamaktır.

Belgenin Birinci Bölümünde;

 • Staj faaliyeti gerçekleştirecek öğrenciye ait bilgiler, Sending Institution kısmında gönderen kuruluşa (üniversitenize) ait bilgiler, ve Receiving Institution kısmında da staj yapacağınız kurumla ilgili bilgileri doldurmanız gerekmektedir.

Belgenin İkinci Bölümünde;

Before the Mobility ( Hareketlilik Öncesi )

 • Başlığından da anlaşılacağı üzere bu bölüm staj faaliyeti başlamadan önce hazırlanması gerekmektedir.

Planned period of the mobility

 • Staj faaliyeti için planlanan gidiş ve dönüş tarihleri buraya yazılmalıdır.

Traineeship Title

 • Stajınıza bir başlık bulup buraya yazmanız gerekmektedir.

Number of working hours per week

 • Stajınız süresince haftalık kaç saat staj yapacağınız buraya yazmanız gerekmektedir.

Detailed programme of the traineeship

 • Stajınızın detaylı programını buraya yazmanız gerekmektedir. Stajınızı haftalık olarak bölümlere ayırıp stajınız süresince yapacaklarınızı buraya yazabilirsiniz.

Örneğin; –The first week of my internship period I will meet with the staff at the company and also I will introduce myself. I will tell what I expect to get from the company and also I will ask company to what they are expecting from me. The first week will be an orientation week for me.

(Bu şekilde haftalık neler yapacağınızı buraya detaylı bir şekilde yazmanız gerekmektedir. Bu bölümü staj yapacağınız yer ile istişare ederek birlikte doldurmanız daha sağlıklı olacaktır.

Knowledge skills and competences to be acquired by the end of the traineeship; (expected Learning Outcomes)

 • Staj faaliyetiniz sonunda elde edeceğiniz yetenekler ve yetkinlikleri buraya yazamanız gerekmektedir. Bu alanda stajdan öğrendiklerinizi ve bu öğrendiğiniz şeylerin sizin eğitim gördüğünüz alanla ilişkisinden bahsetmeniz beklenmektedir. Yabancı dil gelişimi, öğrenim gördüğünüz bölümle ilgili pratik uygulamaları vs. gibi şeylerden bahsedebilirsiniz.

Monitoring Plan

 • Staj faaliyetiniz süresince sizin stajınızı kimin gözlemleyeceğini ve gözlem planınızın nasıl olacağını da burada belirtmeniz gerekmektedir.

Evaluation Plan

 • Staj faaliyeti sona erdiğinde stajınızın değerlendirmesini kimin ve nasıl yapacağını burada açıklamanız gerekmektedir.

Table B bölümünde

 • Üniversitenizle görüşerek işaretleyeceğiniz kutucuklar yer almaktadır. Bu kısımda yapacağınız staj kapsamında kredi alıp almayacağınız? stajınız sona erdiğinde Europass sertifikası alıp almayacağınız?  Üniversiteniz tarafından size sigorta yaptırılıp yaptırılmayacağı? Şeklinde sorular yer almaktadır.

Table C bölümünde

 • Staj yapacağınız yer ile istişare ederek doldurmanız daha sağlıklı olacaktır. Bu bölümde staj yapacağınız yerin size finansal destek verip vermeyeceği? Size kaza ve sorumluluk sigortası yaptırıp yaptırmayacakları? şeklinde sorular bulunmaktadır.
 • Bu bölümün sonunda öğrenci, üniversite ve staj yapılacak kurum arasında imzalanması gereken üçlü imza bölümü yer almaktadır. Belge tamamen doldurulduktan sonra belgeyi imzalayıp, üniversitenizde sorumlu kişiye imzalattırıp, staj yapacağınız yere taratıp göndermeniz gerekmektedir. Staj yapacağınız kurum da imzalayıp bir örneğini tekrar size göndermesi gerekmektedir.

During the mobility

 • Adından da anlaşılacağı gibi stajınız esnasında stajınızın süresi, içeriği vb değişiklikler olması durumunda doldurulup imzaltılması gereken bir belgedir. Stajınız ile ilgili herhangi değişiklik söz konusu değilse bu bölümün doldurulmasına gerek yoktur.

After the mobility

 • Bu bölüm stajınızda sona yaklaştığınızda, stajınız bitmeden önce doldurup staj yaptığınız kurumda sorumlu kişiye imzalatmanız gereken bölümdür. Bu bölümde Before the mobility’de sorulan soruların aynısı sorulmaktadır. Bu bölümde tıpkı Before the mobility’de olduğu gibi staj sürecinizden bahsetmeniz gerekmektedir. Farklı cümleler ve kelimeler kullanarak benzer şeylerden bahsedebilirsiniz. Before the mobility kısmında kullanılacak dil gelecek zaman olması gerekmektedir. After the mobility kısmında ise geçmiş ve yakın geçmiş zaman dilini kullanabilirsiniz.
×

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki butona tıklayın veya bize bir e-posta gönderin.info@erasmusburada.com

×