Size bir telefon kadar yakınız
0537 857 33 23
Dil Seçin
tren

Erasmus Hibeli Staj

Anasayfa » Erasmus Hibeli Staj

Erasmus Staj Programı, üniversiteye kayıtlı bir öğrencinin Avrupa ülkelerindeki işletmelerde çalışma deneyimi kazanma sürecidir. Erasmus Staj Programı kapsamında 2 ile 12 ay arasında staj yapılabilmektedir. Programdan faydalanmak isteyen öğrencilerin öğrenim gördükleri üniversitenin Erasmus web sayfasından duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

Başvuru için gerekli asgari kriterler;

  • Önlisans ve Lisans öğrencileri için en az 2.20 Akademik Genel Nor Ortalaması,
  • Yüksek lisans ve Doktora öğrencileri için en az 2.50 Akademik Genel Not Ortalaması,
  • Sınav Toplam Puanı; %50 Akademik Ortalama ve %50 Erasmus Yabancı Dil Sınav Sonucunun ortalamasının toplamından oluşmaktadır.
  • Öğrencilere staj faaliyetleri için yurtdışında kaldıkları süre için mali destek verilir. Verilen mali destek geri istenmeyecek olup, öğrencilerin bütün masraflarını karşılamak amaçlanmamakta, yalnızca hareketlilikten kaynaklanan ek masraflara yardımcı olmak istenmektedir. Öğrenciler istedikleri takdirde hibesiz (“0″ hibeli) Erasmus öğrencisi” olarak Erasmus öğrencisi olabilirler.

Staj Yeri Bulma Süreci;

  • Avrupa ülkelerinde bulunan şirketler stajyer öğrenci kabul ederken öncelikle ingilizce dil seviyesi ileri düzeyde olan, buna ek olarak ikinci ve hatta üçüncü bir dil konuşabilen öğrencileri stajyer olarak kabul etmektedirler. Bu yüzden, Türkiye’den öğrenciler Kabul Mektubu alabilmek için CV’leri gönderdikleri zaman maalesef birçok şirket olumsuz dönüş yapmaktadırlar.
  • Staj şirketi ararken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Bulunacak staj yeri, öğrencinin öğrenim görmekte olduğu alana, kişiliğine uygun, rahat edebileceği, konaklama bulabileceği ve dil problemini yavaş yavaş giderebileceği bir yer olması gerekmektedir. Bu yüzden staj şirketinin tüm bu özelliklere uygun olması öğrenci açısından oldukça önemlidir. Bu özellikler gözetilmeksizin bulunan staj şirketleri öğrencinin motivasyonunun kırılmasına, staj programının yarıda bırakılmasına neden olabilmektedir.

Erasmus Programı Kapsamında Avrupa’ya Öğrenim Görmek veya Staj Yapmak Üzere Gidecek Öğrencilere Verilecek Maddi Destek Tablosu

×

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki butona tıklayın veya bize bir e-posta gönderin.info@erasmusburada.com

×