Size bir telefon kadar yakınız
0537 857 33 23
Dil Seçin
tren

2020-2021 AKADEMİK YILI İÇİN ERASMUS HAREKETLİLİĞİNE İLİŞKİN DUYURU

03.07.2020
2020-2021 AKADEMİK YILI İÇİN ERASMUS HAREKETLİLİĞİNE İLİŞKİN DUYURU

Değerli Öğrenciler,

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’nın 13 Mart 2020 tarihli duyurusunda öğrenci / personel değişim faaliyetlerinin askıya alındığı belirtilmişti. Erasmus Hareketliliklerinin durdurulması kararından sonra ise tekrar başlamasına yönelik olarak YÖK Başkanlığı ve Ulusal Ajans açısından herhangi bir engel bulunmadığı açıklanmıştır.

Bundan dolayı, COVID-19 pandemisi sebebiyle sekteye uğrayan personel hareketliliği, 31/10/2021 bütçe kullandırma son tarihinden önce personelin uygun gördüğü zaman aralığında gerçekleşebilir.

Ancak Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yayınlanan metnin 13. sorusunda “Yükseköğretim kurumları, pandeminin devam etmesi ve bundan dolayı da hareketliliklerin gerçekleşememesi durumunda faaliyetler gerçekleştirilemeyeceği için yapılacak herhangi bir harcamanın mücbir
sebep kapsamında değerlendirilmeyeceği ve karşılanmayacağını öğrencilere / personele ilan etmelidir” ifadesi yer almaktadır (https://www.ua.gov.tr/media/vlpmng0r/coronavir%C3%BCs_sss_22052020.pdf).

İlgili ifadede belirtildiği üzere, bu duyurudan sonra yapılacak personel hareketliliği süresince COVID-19 Pandemisi sebebiyle gerçekleşmeyen hareketliliklerde yapılacak harcamalar mücbir sebep olarak görülmeyecektir. Bunda dolayı, gidilecek kurum ve ülkenin COVID-19 ve
benzeri durumlarının detaylı incelenmesi önem arz etmektedir.

HABER KAYNAĞI ULUSAL AJANS

×

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki butona tıklayın veya bize bir e-posta gönderin.info@erasmusburada.com

×